
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Crimp |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 1.5 mm |
| Gender | Female |
| Connector Type | Receptacle |
| Number of Positions | 7 |
| Number of Rows | 1 |
| Mating Post Length | |
| Termination Post Length |
Stock: 284
Distributors
pcbx
Unit Price$0.05664
Ext.Price$0.05664
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.05664 | $0.05664 |
| 10 | $0.02832 | $0.28320 |
| 50 | $0.02544 | $1.27200 |
| 100 | $0.02285 | $2.28500 |
| 500 | $0.02052 | $10.26000 |
| 1000 | $0.01843 | $18.43000 |
| 3000 | $0.01701 | $51.03000 |
| 5000 | $0.01570 | $78.50000 |
| 10000 | $0.01450 | $145.00000 |
